KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099023

nr 1409 9023

Carl August Fahlgren

(1819-1905), Sverige

Oljemålning, Carl August Fahlgren (1819-1905), Signerad, daterad 1887, landskap. Olja på duk, 25x36cm, yttermått inklusive ram: 40x50cm

Carl August Fahlgren, svensk målare född 1819, död 1905.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:28:02

Carl August Fahlgren

Läs mer om Carl August Fahlgren